PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121760}

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Pirates of the Caribbean: At World's End
7,7 392 700
ocen
7,7 10 1 392700
6,2 22
oceny krytyków
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Czy ten dzieciak to ktoś istotny i co to za moneta w jego ręku?.Proszę o nieimpulsywne odpowiedzi.

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Moze ta moneta to był ten talar, która posiada każdy z przywódców pitatów:) Coś mi się zdaje, że jest istotny, ale na razie tego nie rozgryzłam:)

ocenił(a) film na 10
poprawcia1

"Talary" to jak wiemy talarami były tylko z nazwy :) . Naprawdę były to zwykłe pierdółki, jak oko Rachettiego :) .

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Pewnie nikt istotny, scenka miała służyc wprowadzeniu widza w nastrój i objaśnic, jak przedstawia się sytuacja piratów na ten czas. A ta moneta to można powiedziec symbol pirata, no i nasuwa skojarzenia z pierwszą częścią. Młody Will też miał monetę.

Orzi

A więc tak wam powiem.
Czytałam na jakiejś stronce (adresu nie przytoczę, skleroza) że piosenka i cała scena wieszania piratów miała być jakby to powiedzieć, kurczę słowo mi uciekło...motywem filmu. Nie jestem pewna czy dobrego słowa użyłam. Czymś w stylu odzwierciedleniem, przepowiednią filmu. Miała ta scena pokazać jaki okres nastał i prezeciwko czemu Jack i jego załoga walczą.

paola35

Według mnie paola ma racje. Ja myślę, że ta scena miała pokazać,że złota era piractwa chyli się ku końcowi (jak ładnie napisałem :D).

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Piosenka mówi o uwięzieniu Calypso w ludzkiej formie i o tym, że odtąd morza należą do piratów. A jest czymś w rodzaju zewu, na który muszą zgłosić się wszyscy piraci, coś jak alarm, ogłoszenie stanu wyjątkowego - zaczyna się wojna. A ten talar to prawdopodobnie jakiś symbol - nawet lord Beckett miał 9 talarów na stole, żeby zobrazować sobie zagadkę, którą chciał rozgryźć (bo skąd miał wiedzieć, że te "Talary" to po prostu jakieś śmieci?).

Tekst piosenki:
"Hoist the Colors"

The king and his men
stole the queen from her bed
and bound her in her Bones.
The seas be ours
and by the powers
where we will we'll roam.
Yo, ho, haul together, hoist the Colors high.
Heave ho, thieves and beggars, never shall we die.
Some men have died and some are alive and others sail on the sea ?
with the keys to the cage...
and the Devil to pay
we lay to Fiddler's Green.
The bell has been raised
from it's watery grave...
Do you hear it's sepulchral tone?
We are a call to all,
pay head the squall
and turn your sail toward home.
Yo, ho, haul together, hoist the Colors high...
Heave ho, thieves and beggars, never shall we die.

twinkle

te talary to chyba nie miały żadnego znaczenia dla piratów, to była jakaś przykrywka czy coś.

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Ta piosenka spowodowła zebranie Lordów. Kiedy zaczęto ją śpiewać moneta wydała siebie "pieśń". Tego właśnie chciał tan mały skurkowaniec w peruce. Ta moneta była istotna. Ta pieśń wydawana przez nią była dla piratów sygnałem i ostrzeżeniem. Tak to sie zaczęło

ocenił(a) film na 10
Ashen

I oczywiście piosenka opowiada historię uwięzienia Calypso prze lordów i króla;]

użytkownik usunięty
Nameless

a poaztym nie pamiętam już kto to był czy Barbossa do Jacka czy Jack do Barbossy ale ktoś z nich powiedział : "Słyszysz moneta zaczeła już piesń" no coś podobnego a to znaczyło właśnie zebranie lordów :] że ona wzywała ich żeby się zebrali :D no jakoś tak :]

ocenił(a) film na 10

W/g mnie to powiedział Barbossa do Seo Funga(czy jak on tam sie zwie)

użytkownik usunięty
waszek

ooooo no w sumie możliwe nie mogę sobie tego dokładnie przypomnieć hehe :]

"Pieśń rozbrzmiała czas zwołać trybunał braci" a to co śpiera chłopiec to o Kalipso uwięzioną w ludzką postać.

"Król i jego ludzie skradli Królową z jej łoża..
W ludzkich więzach ją trzymją..
Morza będą nasze, i na potęgę..
Tam gdzie możemy, wędrujemy..
Yo ho, wszystkie ręce, podnieść banderę..
Złodziej i żebrak, nigdy nie pomrzemy..
Yo ho, wszyscy razem.. "

jakub882

Ten chłopiec na poczatku to syn Willa Ternera ,na końcu filmu jest on jak tez spiewa z elizabeth

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones