PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121760}

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Pirates of the Caribbean: At World's End
7,7 392 828
ocen
7,7 10 1 392828
6,3 23
oceny krytyków
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Endeavour

ocenił(a) film na 7

Witam.
Mam nadzieję, że zaglądają tu fani Potc, którzy mogliby mi pomóc.
Szukam jak najwięcej informacji o filmowym Endeavour: plany, zdjęcia, info. na czym był
wzorowany itp.
Każda informacja się przyda. Po skończeniu aktualnego projektu, mam zamiar zabrać się za
model właśnie Endeavour, a to wymaga wielu szczegółowych danych.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

użytkownik usunięty
SignoreMichavelli

Witam.

Endeavour z Piratów jest stworzony na podstawie planów historycznego statku HMS Victory.

W grafikach google wpisałem HMS Victory blueprints. Jest tam sporo dokładnych planów, mam nadzieje, że Cię usatysfakcjonują. Trzeba usunąć spację przed pl.

google. pl/search?q=HMS+Victory+blueprints&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ& sa=X&ei=Of2dUvqXGMGn4ATS64CYCg&ved=0CCwQsAQ&biw=1049&bih=422

Są też inne strony pełne dokładnych informacji o tym okręcie.

Usunąć spację przed co:

www.admiraltyshipmodels. co. uk/acatalog/The_HMS_Victory_Ship_Model_Page.html


spacja przed com:

hms-victory. com/things-to-see/section-victory%E2%80%99s-foremast-battle-trafalgar

Tutaj jest strona z informacjami i linkami na temat statków z Pirates of the Caribbean, z niej dowiedziałem się o HMS Victory:
spacja przed com i livejournal:

the-hold. livejournal. com/5800.html

Jakie modele tworzysz? Prawdziwe czy komputerowe 3D?

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7

Dzięki. Gdybym wiedział, że był wzorowany na Victory nawet nie zadawałbym pytania. ;)
Wszędzie aż roi się od planów i opisów, a nawet zdjęć oryginału (stoi w suchym doku).

Co do modeli to robię realne szkutnicze, a nie komputerowe.
Aktualnie w warsztacie mam bryg Corsair. Jak go skończę, chyba dam sobie spokój z modelami "z kartonu" i zacznę robić z planów.

użytkownik usunięty
SignoreMichavelli

Przejrzałem ceny paru modeli. Masz dość drogie hobby :)

Mam pytanie; robienie z planów polega na samodzielnym doborze i kupnie wszystkich, najmniejszych elementów i detali? Nie znam się zbytnio na modelarstwie.

ocenił(a) film na 7

Dlatego patrząc na ceny modeli pudełkowych, rozważam wykonanie modelu z planów. Budżet będzie nieco mniejszy, a efekt zapewne zdecydowanie lepszy.

Dokładnie. Zdobywam plany danej jednostki. Materiały opisowe, zdjęciowe itp. Kiedy już jestem przygotowany zaopatruje się w drewno (zazwyczaj świetnie nadają się popularne w PL gatunki). Elementy metalowe typu działa można w sumie odlać, ale trochę dużo z tym roboty, więc może poszukam gotowych w sklepach modelarskich.
Gdybyś był zainteresowany, to w internecie jest mnóstwo relacji z budowy okrętów na podst. planów.

użytkownik usunięty
SignoreMichavelli

Raczej nie miałbym cierpliwości do składania modelu (chyba, że potrafiłbym sam statek zaprojektować) ale chętnie pobawiłbym się w malowanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w przyszłych projektach.

ocenił(a) film na 8

SignoreMichavelli polecam rozpatrzyć jeszcze jedną kandydaturę na model. A mianowicie wspaniały Galeon Neptun z filmu Piraci R. Polańskiego. Zbudowano go na potrzeby tego filmu i o ile pamiętam stoi w porcie w Genui. Obejrzyj grafiki w internecie i sam zadecyduj.

użytkownik usunięty
Kalisznikow

Przepiękny okręt, muszę obejrzeć Piratów. Dzięki za informację.

użytkownik usunięty
Kalisznikow

Co symbolizuje i reprezentuje twój avatar? Przypomina nazistowski krzyż.

ocenił(a) film na 8

Wybacz że dopiero teraz odpowiadam. Jest to odznaka polskich "Huzarów Śmierci" wz. 1920. Mój pradziadek walczył razem z nimi podczas jakiejś potyczki. A tak na marginesie Pradziadek dostał za I wojnę w szeregach armii Austro-węgierskiej Żelazny Krzyż za Obronę Twierdzy Przemyśl (1 oblężenie), który nie był nazistowskim odznaczeniem, dopiero Adolf dorobił na nim swastykę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones